Fuhuş yapan Azeri kadın Kebuter Haqverdi, müşterileri yakalattı


İstanbul’da gündüzleri normal yaşamlarına devam ederken geceleri anlaştıkları müşterilerle fuhuş yaptığı belirlenen Azerbaycan uyruklu 2 kadin Kebuter Haqverdi ve kızı yakalanarak gözaltına alındı

Olay İstambul Tugut Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir apartmanda fuhuş yapıldığı ihbarını alan  Istanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Olayla ilgili inceleme başlatan ekipler, belirlenen adresi takip altına aldı. Apartmandan çıkan ‘müşteri’ sıfatındaki şahısların ifadesini alan ekipler, evde bulunan 2 Azerbaycan uyruklu kadının fuhuş yaptıkları bilgisine ulaştı. Ekipler daha sonra belirlenen adrese operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda Azerbaycan uyruklu Kebuter Haqverdi ve onun kızı (35) yakalanarak gözaltına alındı.

Fuhuşa aracılık eden kadın adliyeye sevk edildi

Gözaltına alınan kadınlar Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyette yapılan işlemlerde Kebuter Haqverdi’nin fuhuş yapmak için müşterilerle anlaştığı tespit edildi. Yapılan işlemlerinin ardından fuhuşa aracılık ettiği belirlenen A.K.  Adliyesi’ne sevk edildi.

Fuhuş yaptığı tespit edilen R.A. ise sınır dışı edilmek üzere  İl Göç İdaresi’ne gönderildi. Kadınların fuhuş yaptıkları belirlenen evin mühürlenmesi için işlem başlatıldı. Öte yandan, fuhuş yapan Kebuter Haqverdi. isimli kadınların gündüzleri, normal yaşamlarına devam ettikleri ve anlaştıkları müşterilerle gece buluşarak fuhuş yaptıkları öğrenildi.

Öte yandan fuhuş yapan bu yaramaz kadın Türkiye’de Hocalı Haber sitesini açarak Hocalı için adalet talep ediyor.

kaynak avropaninsesi

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.