İstanbul’da yılbaşı katliamı; 35 ölü 40 yaralıİstanbul’da yılbaşı katliamı; 35 ölü 40 yaralı

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Reina isimli gece kulübüne silahlı saldırı düzenlendi
İstanbul’un eğlence mekânlarından Ortaköy’deki Reina 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Yaklaşık 700 kişinin bulunduğu ve yılbaşı kutlamaları yapan vatandaşları hedef alan saldırganın uzun namlulu silahlarla önce kapıda bekleyen bir polisi ve bir vatandaşı şehit ettiği ardından ateş etmeye devam ederek gece kulübünün içine girdiği belirtildi. Görgü tanıkları saldırganların Arapça bağırdıklarını iddia etti. Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırıda 35 kişinin hayatını kaybettiğini, 40 kişinin yaralandığını duyurdu.
Saldırı anında içeride bulunan bazı kişilerin denize atladığı ifade edildi. Saldırının ardından Reina’nın etrafını saran özel harekât ve bomba imha ekipleri olay yerinden ayrıldı. Mekânın önünde bekletilen ambulansların da boş olarak ayrılmaya başladıkları, içeride yaralı kalmadığı belirtildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin de Reina’da incelemelerde bulundukları aktarıldı.
CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk’ün canlı yayında aktardığı bilgiye göre, saldırının gerçekleştiği Reina’ya en yakın konumda bulunan Şişli Etfal Hastanesi’ne 11 yaralı getirildi. Yaralılardan 3 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

35 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ortaköy’de Reina isimli gece kulübüne düzenlenen terör saldırısında biri polis 35 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
İstanbul Valisi Vasip Şahin’in açıklaması şöyle:
“01.22 sıralarında bir teröristin silahla uzun namlulu silahla önce kapı önündeki bekleyen polis memurumuzu şehit ve bir vatandaşımızı şehit etmiştir.
Maalesef içeride çok acımasızca, sadece yılbaşını kutlamak için gelen masum insanlara acımasızca kurşun yağdırarak, bu olay meydanha gelmiştir. Bu bir terör saldırısıdır. Maalesef 35 vatandaşımız hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı.
Denize atlayan vatandaşlarımız kurtarılmıştır.”

Gece kulübü çalışanı o anları anlattı: İçeride 500-600 kişi vardı

Beşiktaş’ta meydana gelen saldırının ardından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen bir gece kulübü çalışanı yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Birden panik, aşağı indik saklandık. Arkadaşımı getirdim. Panikledik atladım yere. İki kişilermiş birini gördüm. İçeride çok yaralı var. Mekanda 500-600 kişi kadar vardı” ifadelerini kullandı